Prehľad formátov podlahových dosiek kolekcie EGGER

Ako zvoliť správnu veľkosť podlahových dosiek

Rôzne formáty podlahových dosiek používané pri podlahách EGGER prepožičiavajú priestoru odlišný vzhľad. Vytvárajú charakter obytného priestoru a dávajú mu kreatívny výraz. Veľké miestnosti optimálne zvýrazníte použitím dlhých, širokých dosiek, naopak malé miestnosti budú vyzerať väčšie vďaka krátkym a úzkym podlahovým doskám. Využitím skosených hrán ešte viac vyzdvihnete efekt zvolenej podlahy. Zladené podlahové lišty naviac zaistia harmonický vzhľad podlahy.


Podlahové dosky vo formáte CLASSIC ( 193 x 1292 mm )

Najväčší výber farebných odtieňov podláh a rôznych efektov je práve vo formáte Classic. Vďaka svojim veľmi dobre vyváženým proporciám sú tieto podlahové dosky vhodné do akéhokoľvek priestoru.

Podlahové dosky v úzkom formáte MEDIUM (135 x 1292 mm)

V malých a nepravidelne tvarovaných miestnostiach je pokládka podlahy často zložitou úlohou. V týchto priestoroch je pre vás výborným riešením úzky formát Medium. Skosené hrany po celom obvode zvýrazňujú ešte viac charakter podlahových dosiek a podlahy vyzerajú ako skutočné drevené parkety.

Podlahové dosky vo formáte LONG ( 246 x 2050 mm )

Pre architektonický interiérový dizajn na veľkej ploche sú veľmi vhodné vysoko kvalitné formáty Long. Podlahové dosky s dĺžkou viac ako 2 metre v autentickom dekore dreva sa vyznačujú veľmi rafinovaným vzhľadom. V prípade otvoreného konceptu bývania, kde je spojený obytný priestor s kuchyňou je vhodné použiť práve tento formát.

Široké podlahové dosky vo formáte LARGE ( 246 x 1292 mm )

Pokiaľ hľadáte alternatívu ku klasickému formátu podlahových dosiek, odporúčame vám inovatívny formát Large. Širšie podlahové dosky prepožičiavajú interiéru novú dimenziu a podčiarkujú veľkorysý priestorový efekt. Zvlášť dobre vyzerajú v tomto formáte dekory s vidieckym charakterom.

Veľké podlahové dosky vo formáte KINGSIZE ( 327 x 1292 mm )

Formát Kingsize je ideálny do veľkých priestorov. Veľké podlahové dosky predstavujú značnú úsporu času pri inštalácii podlahy. Dekory v tomto formáte rozvinú naplno svoju krásu, či už sú to podlahy so vzhľadom dreva, kameňa alebo betónu.

Inšpirujte sa galériou ▼