Prehľad formátov podlahových dosiek kolekcie EGGER

Harmonickým dekorom podlahy a vybraným farebným odtieňom je možné v každom priestore vytvoriť požadovanú atmosféru. Použitím vhodnej štruktúry dekoru dodáte miestnoti potrebný kľud alebo naopak môžete vzhľad miestnosti zaujímavo oživiť. Ďalšie efekty dosiahnete voľbou správneho formátu podlahových dosiek. Zatiaľčo veľké miestnosti optimálne zvýrazníte použitím dlhých, širokých dosiek, malé miestnosti budú vyzerať väčšie vďaka krátkym a úzkym podlahovým doskám. Podlahy EGGER sú dostupné v 5 rôznych formátoch: Classic, Medium, Long, Large, Kingsize.


Podlahové dosky vo formáte CLASSIC ( 193 x 1292 mm )

Najväčší výber farebných odtieňov podláh a rôznych efektov je práve vo formáte Classic. Vďaka svojim veľmi dobre vyváženým proporciám sú tieto podlahové dosky vhodné do akéhokoľvek priestoru.

     


Podlahové dosky v úzkom formáte MEDIUM (135 x 1292 mm)

V malých a nepravidelne tvarovaných miestnostiach je pokládka podlahy často zložitou úlohou. V týchto priestoroch je pre vás výborným riešením úzky formát Medium. Skosené hrany po celom obvode zvýrazňujú ešte viac charakter podlahových dosiek a podlahy vyzerajú ako skutočné drevené parkety.


Podlahové dosky vo formáte LONG ( 246 x 2050 mm )

Pre architektonický interiérový dizajn na veľkej ploche sú veľmi vhodné vysoko kvalitné formáty Long. Podlahové dosky s dĺžkou viac ako 2 metre v autentickom dekore dreva sa vyznačujú veľmi rafinovaným vzhľadom. V prípade otvoreného konceptu bývania, kde je spojený obytný priestor s kuchyňou je vhodné použiť práve tento formát.


Široké podlahové dosky vo formáte LARGE ( 246 x 1292 mm )

Pokiaľ hľadáte alternatívu ku klasickému formátu podlahových dosiek, odporúčame vám inovatívny formát Large. Širšie podlahové dosky prepožičiavajú interiéru novú dimenziu a podčiarkujú veľkorysý priestorový efekt. Zvlášť dobre vyzerajú v tomto formáte dekory s vidieckym charakterom.