Kompozitné podlahy EGGER PRO Design GreenTec

...stvorené pre každodenný život

Kompozitné podlahy sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Ľudia hľadajú praktickú a odolnú podlahu, ktorá znesie každodenný život a je zároveň vzhľadovo atraktívna, prírodná, pocitovo teplá, zdravá a ekologická. Všetky tieto úžasné vlastnosti môžete nájsť v našej podlahe EGGER PRO DESIGN GreenTec.

Kompozitné podlahy EGGER PRO DESIGN GreenTec vás v porovnaní s inými podlahovými krytinami zaujmú svojou odolnosťou a robustnosťou, čo ich predurčuje na použitie v rôznych interiéroch. Tieto podlahy sú vďaka svojim vlastnostiam mimoriadne vhodné do obytných, ako aj komernčných priestorov s vysokou mierou zaťaženia. Podlahy DESIGN GreenTec predstavujú prírodnú alternatívu ku klasickým vinylovým podlahám.

Výhody podlahy DESIGN GreenTec

 • Robustná a odolná voči poškriabaniu a škvrnám
 • Vodoodolná až 72 hodín
 • Tichšia ako laminát vďaka integrovanej podložke z korku
 • Tvarovo stabilná a stálofarebná
 • Odolná voči prachu a nečistotám
 • Ekologická a udržateľná
 • 100% bez obsahu PVC a zmäkčovadiel
 • Bezpečný protišmykový povrch R10
 • Jednoduchá údržba a čistenie
 • Vhodná na podlahové vykurovanie
 • Vhodná aj do komerčných priestorov
 • Jednoduchá pokládka
 • 25 ročná garancia pri použití v obytných priestoroch

Zloženie podlahy EGGER PRO DESIGN GreenTec

Vďaka špeciálnej štruktúre má podlaha DESIGN GreenTec skutočne všestranné použitie. Je známe, že drevo si udržiava výborné fyzikálne a mechanické vlastnosti aj pri zvýšenej teplote. Testy výrobcu dokázali, že nosná doska GreenTec, ktorá je vyrobená na báze dreva je tvarovo stabilná aj pri zvýšenej teplote a preto sa podlaha DESIGN GreenTec nedeformuje ak sa jej povrch rozpáli napr. za veľkými francúzskymi oknami. Tieto vlastnosti určite oceníte, ak kladiete podlahu v miestnostiach s veľkými presklennými plochami, oknami, kde hrozí, že povrch podlahy sa môže počas slnečných dní rozpáliť na vyššiu teplotu, čo pri podlahách vyrobených z PVC môže viesť k deformácií.

Prírodná a štýlová

Použitie prírodných materiálov dokonale prepája komfort bývania s funkčnosťou. Vďaka odolnému povrchu, presvedčivým vnútorným hodnotám a atraktívnemu autentickému vzhľadu dreva alebo kameňa upúta podlaha DESIGN GreenTec pozornosť v každom priestore. Integrovaná korková podložka absorbuje kročajový hluk, aj hluk prenášaný do prostredia, čo prispieva k príjemnému pocitu pri chôdzi, nehovoriac o tichšom prostredí.

Vodoodolná podlaha s dlhou životnosťou

Kompozitná podlaha DESIGN GreenTec je nielen vzhľadovo atraktívna, ale aj robustná a odolná. Jej povrch je odolný voči mikro- škrabancom a škvrnám.Vďaka záťažovej triede 33 je vhodná aj do komerčných priestorov, napríklad hotelov, obchodov alebo kancelárií. Protišmykový povrch zodpovedá klasifikácií R10, čo zabezpečuje vyššiu bezpečnosť pri chôdzi. Podlahy DESIGN GreenTec majú hygienický nezávadný povrch s antibakteriálnym efektom, sú odolné voči opakovanému čisteniu a môžu sa dezinfikovať vybranými prípravkami, ktoré sú schválené výrobcom.

Vďaka vodoodolnému povrchu, nosnej doske GreenTec s veľmi nízkou napúčavosťou a flexibilnému montážnemu systému Clic IT! dokáže odolávať vode až 72 hodín. Preto je kompozitná podlaha GreenTec výborným riešením do kúpeľne, kuchyne a tiež do obytných, komerčných priestorov a vstupných hál s vysokou frekvenciou pohybu.

Vyrobená udržateľným spôsobom

Podlaha DESIGN GreenTec je na rozdiel od konvenčných vinylových podláh úplne bez obsahu PVC, škodlivých látok a zmäkčovadiel. 100% dreva použitého na jej výrobu pochádza z regionálnych certifikovaných lesov. Integrovaná podkladová vrstva je vyrobená z recyklovaného korku. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu spĺňa najvyššie požiadavky vplyvu na životné prostredie, udržateľnosť a zdravé bývanie podľa medzinárodných noriem kvality.

Atraktívne dekory

Páčia sa vám harmonické nadčasové drevodekory alebo dávate skôr prednosť dekorom vo vzhľade kameňa? S ponukou podláh DESIGN GreenTec si môžete vždy zvoliť ten správny dizajn pre váš interiér. Vytvorte si vlastné trendy s našou ponukou 25 autentických dekorov a užívajte si jedinečnú atmosféru priestoru.

Aby bol Váš pocit z novej podlahy dokonalý, podlahu DESIGN GreenTec si môžete vybrať v 2 rôznych formátoch podlahových dosiek: Classic a Large. Výberom správneho formátu výrazne ovplyníte to, ako bude vaša podlaha v miestnosti pôsobiť. Zatiaľ čo malé miestnosti vyzerajú väčšie s krátkymi a úzkymi podlahovými doskami, priestranné miestnosti sú optimálne zvýraznené dlhými a širokými doskami.

Vhodné pre podlahové vykurovanie

Kompozitná podlaha Design GreenTec vďaka optimálnej hrúbke 7,5 mm a vysokej hustote nosnej dosky GreenTec má nízky tepelný odpor (R), len 0.05 m2*K/W a preto je vhodná na elektrické ako aj teplovodné podlahové vykurovanie. Vďaka integrovanej korkovej podložke, nie je potrebné pri pokládke podlahy použiť žiadnu ďalšiu podložku.

Ak podlahu kladiete na minerálny podklad, je nutné použiť dodatočnú parozábranu EGGER ALU Flex, aby sa zabránilo prieniku vlhkosti z podkladu. Na spájanie dvoch častí parozábrany odporúčame použiť hliníkovú pásku EGGER ALU Tape.

Jednoduchá inštalácia

Jednoduchá pokládka? Áno! Vďaka montážnemu systému Clic IT! a integrovanej zvukovej izolácii je pokládka podlahy Design GreenTec rýchla a flexibilná. Hrúbka podlahy 7,5mm umožňuje montáž aj na dlažbu. Podlahu je možné jednoducho demontovať bez poškodenia klikového zámku. Podlahy EGGER PRO Design GreenTec je možné klásť plávajúcim spôsobom alebo metódou celoplošného lepenia.

Metóda celoplošného lepenia poskytuje okrem iných aj tieto výhody:

 • stabilný a kompaktný povrch podlahy s obmedzením pohybu a optimalizovanou montážnou výškou podlahy
 • spôsob pokládky vhodný pre veľké plochy, bez potreby použitia prechodových profilov
 • výrazne tlmenie kročajového hluku (hluku prenášaného do prostredia)
 • optimalizovanie vlastnosti pri podlahovom vykurovaní vďaka nízkemu tepelnému odporu

Originálne príslušenstvo

Chýba vám ešte niečo k dokonalosti vašej podlahy? Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku pri pokládke podlahy vám doporučujeme podlahu doplniť vhodne zladeným podlahovým príslušenstvom EGGER. Aby vaša podlaha pôsobila ucelene a harmonicky je potrebné doladiť k nej soklové lišty a prechodové profily, pomocou ktorých vytvoríte vzhľadovo pekné zakončenia a prechody. V našej ponuke nájdete kvalitné MDF lišty EGGER vo vzhľade drevodekoru, ako aj moderné biele lišty v klasickom alebo profilovanom vzhľade v rôznych výškach. Hravo nimi prekryjete dilatačné škáry pri stenách, ktoré vám vzniknú pri inštalácií podlahy.

Prípadné drobné poškodenia podlahy môžete hravo opraviť pomocou našich opravných sád Decor Mix and Fill. Dlhodobo krásny vzhľad si naše podlahy zachovajú používaním čistiaceho prípravku EGGER Clean-it. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu chráni hrany podlahy a pri čistení nezanecháva šmuhy.

Prejsť do E-shopu »

Inšpirujte sa galériou ▼